Jaké služby účetnictví Praha dokáže nabídnout?

Přemýšlel jsem o tom, jak kvalitní účetnictví Praha může nabídnout. Zhruba dvě třetiny nových společností každý rok zakládají ženy. Tento fakt jsem si musel přečíst, sám jsem to čekal právě naopak. Rozhodně nejsem nijak vysazen proti ženám, ani vůči ženám podnikatelkám, ale pravdou je, že když se řekne společnost či firma, představím si muže v obleku, nikoliv ženský kolektiv. Ovšem za to může okolní vyjadřování, média a jiné faktory, můj charakter na vině není. Podlé mého jsou veškeré genderově zaměřené stereotypy ohledně rozdílů mužů a žen již přežité a zastaralé, a to zvlášť takové, týkající se právě pracovního prostředí. O jedné nadané ženě, která založila vlastní společnost, se můžete dočíst zde

Existuje mnoho samostatných účetních i firem

Většinou vám nabídnou svůj kompletní servis. To znamená nejen vedení základního účetnictví, daňové evidence a podvojného účetnictví, ale také zpracování mezd, daňových přiznání, přehledů pro OSSZ a podobně. Je to naprosto perfektní služba pro někoho, kdo se v účetnictví nevyzná a nechce nebo nemá dostatek času se mu věnovat a všechno potřebné se naučit. Netřeba dodávat, že účetnictví není právě ta nejjednodušší činnost, a jen málokdo jej zvládne jen s propiskou a kalkulačkou v ruce. Každý, kdo si své účetnictví tedy zpracovává sám, si musí být sakra jistý v kramflecích, protože jde přeci právě o jeho peníze. 

Firmy nabízí další služby

A to kupříkladu pomoc se založením vaší vlastní společnosti nebo zprostředkování koupě ready-made společnosti. Dvě další varianty pro někoho, kdo plánuje založení vlastní společnosti, ale raději veškeré zařizování nechá v rukách odborníků. Znám mnoho lidí, kteří takovou službu využili. Buď neměli čas na běhání po úřadech na vlastní pěst anebo se prostě ve všech těch úřednických pravidlech nevyznají a ztratili by tím spoustu času. Samozřejmě, že vás najmutí nějaké takové společnosti k zařízení té vlastní něco stojí, ale dnes je již velká konkurence a tím pádem i přijatelné ceny pro všechny začínající podnikatele.

Ani zájem o samostatné účetní neupadá

Ačkoliv mnoho firem vybere jednodušší variantu a zadá zpracování svého účetnictví jiné společnosti, i samostatné účetní mají stále do čeho píchnout. Pro mnohé je tato varianta dokonce lepší. Podle posledních průzkumů si takové účetní v Praze přijdou dokonce až na 40 tisíc korun. A ačkoliv je mnoho oborů, které jsou podle mne na mnohem větším vzestupu než právě účetnictví, bez něj se stále není možné obejít, a proto si šikovné účetní práci jistě najdou. 

Studentů ekonomie je ale stále mnoho

Většina lidí v mém okolí se věnuje naprosto jiné práci, než ke které by měli mít dle své vystudované školy předpoklady. A to hovořím jak o těch s vysokou školou, tak také s maturitou. Čím je to způsobeno? Když opomenu ty, kteří si práci v jiném oboru vybrali záměrně, neboť ten jejich je neuspokojoval, myslím si, že hledání práce je podmíněno také lokalitou, ve které se nacházíte. Kdo žije v menších obcích, rozhoduje se, zda bude dojíždět či nikoliv a podle toho se odvíjí okruh firem, po kterých se může ohlédnout. Většina lidí v mém okolí právě příliš dojíždět nechce a raději zvolí zaměstnání sice naprosto mimo jejich zaměření, ale blízko. 

V Praze je nabídek mnohem více

A to je možná důvod, proč se lidé mají větší šanci uchytit v takovém zaměření, ve kterém si přejí. Na účetní jsou sice stále větší nároky, ale nabídek je stále obrovské množství. Pokud případný zájemce disponuje znalostí kompletního účetnictví nebo ovládá angličtinu na dobré úrovni, má vyhráno. Více podrobností o perspektivě tohoto povolání se dočtete zde

Jana Lisá