Výlety v Turecku: turecká riviéra nabízí mnohem více než písečné pláže

Výlety v Turecku dokáží dovolenou ozvláštnit a přidat jí na výjimečnosti. Vybírat můžete z nepřeberného množství nabídek. Chybí vám adrenalinový zážitek? Kromě krásných pláží kde můžete rozhodit ručník a slunit se chcete obdivovat i historické památky? Popřípadě nádherné scenérie přírody? Turecko nabízí vše, a ještě mnohem více. Přivezte si z dovolené zdařilé fotky i výjimečné zážitky.

Výlety v Turecku jsou skvělým lékem na „dovolenkovou ponorku“.

Obecně se zdá, že dovolená má velmi dobrý vliv na zdraví. Zároveň je to však situace, kdy lidé vyjdou ze svých zažitých stereotypů a jsou nuceni trávit více času spolu. Ne každému to však vyhovuje po celou dobu.

Výlet může být uvolněním a změnou. Aby byla pohoda co největší, je jednodušší si jej nechat zorganizovat a vydat se na fakultativní zájezd. Ať jednodenní či dvoudenní. Načerpáte nové síly.

Turecká riviéra je výborným místem pro výlety za dobrodružstvím i poznáním.

Nezáleží, zda budete ubytování v Alanyi, Side, Beleku nebo Kemeru. Všude najdete společnosti, které vám nabízí zorganizované fakultativní zájezdy, jež vám umožní vydat se kamkoliv.

 

Máte strach z cizího jazyka? Nemějte. Jsou zde společnosti, které se specializují na českou klientelu s nabídkou českých průvodců.

Za skvosty turecké přírody i historickými památkami.

Chcete vidět něco zajímavého? O nic se nestarejte a připojte se k jednomu z jednodenních či dvoudenních výletů. Bude to krásné zpestření dovolené.

 • Pamukkale : unikátní přírodní jev, který je potřeba vidět, pocítit na vlastní kůži a vyfotit. Návštěva této přírodní památky zapsané na Listinu světového kulturního dědictví UNESCO je doplněna odpočinkem u jezera Salda – tureckým Maledivami. Nevynecháte ani antické město Hierapolis.
 • Jezero Salda a Sagalassos: spojení nádherné přírody a dalšího starobylého města, které se možná brzy objeví i na seznamu UNESCO.
 • Kaňon Tazi a Selge: perla Turecka v kombinaci s návštěvou antického města Selge.
 • Kappadokia: v dechberoucí krajině objevíte podzemní město Saratli. Všemu dá korunu let balonem. Vzhůru za nezapomenutelnými dvěma dny mimo pláže.

Za safari nemusíte do Afriky. Zkuste to turecké

Neobjevíte zde sice slony ani lvy, ale adrenalin do žil vám určitě napumpuje.

 • Džípem, čtyřkolkou, bugy. Sami si vyberte, co vás láká nejvíce. Vrátíte se zaprášení, ale o zážitek bohatší.
 • Chcete něco ještě zajímavějšího? Co třeba noční safari? Napětí zaručeno.
 • Nebo přemýšlíte o něčem klidnějším? Vydat se džípem do kaňonu Sapere může být tou správnou volbou. Chladivý dotek vodopádu, šumění vody, cesta malebnou krajinou. Odpočiňte si od horké pláže.

I plavba lodí může mít mnoho tváří.

 • Chcete prožít žár letní noci trochu jinak? Zkuste se nalodit na disco loď a poznejte tureckou kulturu z jiného úhlu – skrze taneční hity.
 • Že džíp a loď nejdou dohromady? V Turecku je možné vše. Během jednoho výletu můžete vyzkoušet obojí.
 • Sníte o odpočinku bez davu lidí? Co si s přáteli a rodinou vyrazit na výlet soukromou lodí?
 • Prohlédněte si Side nebo Alanyi z lodní paluby. Získáte na ně jiný úhel pohledu.
 • Nebo vás láká strávit romantický večer na moři při západu slunce? I to lze. Oslníte tím svou drahou polovičku.

Ozvláštněte si dovolenou sjezdem horské řeky.

Pláže už vás nudí? Blízké pohoří Taurus nabízí svěží horský vzduch i možnost raftingu. Nasedněte a nechte se unést až do údolí. Bude se vám to líbit. Nebo jděte ještě dál a zkombinujte to z canyoningem nebo zipline. Fakultativní výlety dělají lidé, kteří vědí, co chcete.

Objevujte podmořský svět v klidu.

Jistě šnorchlovat můžete i sami. Ale co si nechat zorganizovat šnorchlování v místě, kde se nacházejí i želvy? Nebo vás láká potopit se za zážitkem do jedinečného podmořského muzea v Side? Poznáte historii trochu jinak. Vy si budete užívat, plánování přenechte jiným.

A co vy? Jaký typ dovolené plánujete na tento rok?

Jana Lisá