Přírodní kosmetika jako alternativa konvenčních přípravků. Proč po ní roste poptávka a jaké jsou její přednosti

Přírodní kosmetika nachází své místo v čím dál tím větším počtu domácností po celém světě. je to především z toho důvodu, že je v dnešní době moderní chovat se ekologicky a používat organické produkty s cílem chránit sebe i životní prostředí. V následujícím článku se dočtete, jak si stojí přírodní kosmetické přípravky na trhu v porovnání s konvenčními výrobky běžně dostupnými v drogeriích. Dozvíte se mimo to, v čem spočívají ty největší přednosti přírodní kosmetiky, jaký mají vliv na přírodu kolem vás, a které značky zabývající se produkcí tohoto sortimentu mají ve světě dobré renomé. Patříte-li k milovníkům bio produktů, pak se nechte inspirovat těmito řádky.

Přírodní kosmetika boduje na internetu

V posledních letech se ve velkých městech začaly objevovat specializované prodejny, kde je možné nakoupit přírodní produkty, včetně kosmetiky, a někdy dokonce i bez obalu. Tyto obchody jsou čím dál tím populárnější, ale bohužel ne moc dostupné pro lidi z vesnic nebo menších měst. Co ale zažívá v současnosti neskutečný boom, jsou internetové obchody zaměřené právě na zmíněný produkt. Přírodní kosmetika je žádána spotřebiteli po celém světě, protože lidé se více začínají zajímat o své zdraví a také o to, co kupují. Z toho důvodu roste poptávka po organických produktech a tím pádem narůstá také množství e-shopů s tímto zbožím. Dalo by se říci, že trh s přírodní kosmetikou je právě v plném rozkvětu.

Výhody používání organických produktů

Za jednu z největších výhod přírodní kosmetiky považují spotřebitelé její přirozenost. Díky obsahu složek vyskytujících se volně v přírodě a absenci chemikálií jsou tyto přípravky tím nejpřirozenějším, co své pokožce můžete dopřát. Zde je několik dalších benefitů, jimiž se organické produkty mohou chlubit:

  • šetrná péče
  • minimální riziko způsobení alergických reakcí
  • pozitivní vliv na životní prostředí
  • často vhodné i pro choulostivou pokožku (ekzémy, akné, a jiné kožní neduhy)

Dopad na životní prostředí

Jak bylo zmíněno, používání bio kosmetiky má pozitivní dopad nejen na vaše zdraví, ale také na životní prostředí. Pokud vám není lhostejný stav naší planety, pak oceníte snahu výrobců minimalizovat svou ekologickou stopu. Ingredience do výrobků se čerpají z přírodních zdrojů šetrnými způsoby, aby nebyl nijak poškozen stav prostředí, ze kterého jsou čerpány. Pokud to situace a charakter dané suroviny umožňuje, snaží se tito producenti většinu rostlin, z nichž konkrétní ingredience pochází, pěstovat sami.

 

Ačkoliv je v evropské unii od roku 2004 nařízen zákaz testování kosmetiky na zvířatech, někteří výrobci konvenční kosmetiky toto nařízení stále ignorují. Neexistuje však výrobce certifikované přírodní kosmetiky, který by tento zákaz porušoval. Chcete-li mít 100% jistotu, že kvůli produktům, jež používáte, netrpělo žádné zvíře, pak vsaďte právě na bio kosmetiku.

Oblíbené značky přírodní kosmetiky

Japonsko je známé svým smyslem pro moderní technologie a inovace. Ne jinak přistupuje také k výrobě přírodní kosmetiky. Mezi významného a vyhledávaného výrobce organických produktů určených pro pěstění těla patří japonská značka UKA. Ta si zakládá na precizním výběru ingrediencí do svých výrobků, aby splnila požadavky těch nejnáročnějších klientů a zároveň neubližovala životnímu prostředí.

 

Dále nutno zmínit také australskou značku Inika. Jedná se o jednoho z mála výrobců, jenž se zabývá kromě produkce pečující kosmetiky také výrobou přírodních dekorativních přípravků. Z nabídky značky Inika tak můžete s klidným svědomím vybírat nejrůznější druhy bio líčidel a makeupu.

 

Jestliže jste dočetli až sem, máte už kompletní představu o tom, proč lidé začínají dávat přednost přírodní kosmetice před konvenčním zbožím z drogerie. Ačkoliv to bude ještě nějakou dobu trvat, je vysoce pravděpodobné, že v budoucnu naleznete na regálu v drogerii více bioproduktů, než chemických omáček. No nezní to jako pohádka?

A kterým přípravkům holdujete vy? Nedáte dopustit na přírodní výrobky nebo jste zatím ve fázi testování různé kosmetiky a zjišťování, která vám nejvíce vyhovuje? Máte-li zajímavý tip, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte v komentářích.

Jana Lisá