Polovyztužené podprsenky – nejlepší volba pro přirozené pozvednutí a vytvarování větších prsou

Polovyztužené podprsenky představují ideální kompromis mezi běžnými modely s vycpávkami a tzv. soft variantou. Máte-li plnější dekolt, oceníte bezchybnou podporu, kterou vašim ňadrům poskytne při zachování maximálního pohodlí. Tento typ podprsenky si ale rozhodně nemusí odpírat ani ženy s menším poprsím. Jaké jsou její hlavní přednosti a v jakých velikostech a materiálových provedeních je na dnešním trhu k dostání?

Polovyztužené podprsenky si poradí i s asymetrií prsou. V čem spočívá jejich kouzlo?

Jak název napovídá, pro tento druh podprsenky je typická výztuž spodní části košíčků, zatímco vršek košíčku bez jakýchkoliv vycpávek přilne k ňadru a kopíruje jeho přirozený tvar. Jednoznačný benefit představuje spojení nezbytné podpory poprsí s pocitem pohodlí, aniž byste se musela vzdát rafinovaného designu. Měkká příjemná výztuž vymodeluje svůdné křivky a dokáže si poradit s velikostními a tvarovými odchylkami. Vyrovná se také i s prsy, které ztratily na pevnosti. 

Použitý materiál výrazně ovlivní pocit komfortu při nošení prádla. 

Dnes si můžete vybrat z opravdu širokého množství stylů, barev a materiálů v závislosti na vašich potřebách a preferencích. I v případě těchto ,,semisoft” kousků jsou samozřejmostí jemné dekorativní prvky, jako např. květinové výšivky či saténové mašličky,  které vkusně podtrhnou ženskost  jejich nositelky. Oblíbené a o nic méně sexy jsou i zcela hladké varianty vhodné na běžné nošení. Jaké materiály se primárně pro výrobu spodního prádla používají?

  • bavlna

V současné době je bavlna neprávem trochu přehlížena, ale ne nadarmo se k výrobě podprsenek používala jako první. Komfortu, který poskytuje, se jiný materiál nevyrovná. Nechá kůži dýchat, nikterak ji nedráždí a skvěle absorbuje. 

  • polyester a nylon

Tato extrémně silná a elastická vlákna se k výrobě spodního prádla používají již desetiletí. Oceníte jejich snadnou údržbu a dlouhou životnost, stejně tak jako pohodlí, které vám poskytnou.

  • lycra

vyniká svou pružností a funkčností, proto by nemělo překvapit ani její využití pro sportovní oblečení. Lycra je velmi příjemná na dotek a při správnémč praní vydrží poměrně dlouho.

  • satén 

Luxusní na pohled a současně poskytující velmi dobrou podporu. Pod oblečením vytváří hladkou linii zatímco se měkce dotýká vaší kůže. 

  • krajka

Neexistuje snad svůdnější materiál! Jen se mějte na pozoru, pokud máte citlivější pokožku, kterou může trošku dráždit. Nezapomeňte, že krajka vyžaduje velmi delikátní péči, aby si svou krásu uchovala.

Výjimkou rozhodně není kombinování jednotlivých tkanin, či použití dalších typů materiálů jako je síťovina, hedvábí, latex nebo kůže. 

Volba správné velikosti je naprosto zásadní. 

Podle průzkumů drtivá většina žen nezná svou přesnou velikost a zpravidla nosí podprsenky s příliš malými košíčky, za to s větším obvodem hrudníku, než potřebují. Jak při výběru velikosti, resp. měření postupovat?

  1. Krejčovským metrem změřte obvod hrudního koše a to velmi těsně a ve výdechu.
  2. Změřte obvod hrudníku přes nejplnější část prsou ve vaší nejlépe padnoucí podprsence. Pokud je značně vyztužená, raději ji při měření odložte.
  3. Získané míry dosaďte do tabulky velikostí konkrétního výrobce.

Víte, že průměrná velikost poprsí Evropanek je 75D? Pokud vaše míry tomuto neodpovídají, nezoufejte! Semisoft podprsenky se běžně vyrábí ve velikosti košíčků od A po L při obvodu hrudníku 65 – 115 cm, svůj okouzlující kousek rozhodně najde každá žena!   

Jaký materiál při výběru spodního prádla vyhledáváte? Jak moc je pro vás důležitý jeho estetický aspekt?

Jana Lisá