Kočárky trojkombinace – užijte si komfort i cenu! 

Ano, komfort a příznivá cena jsou totiž hlavními výhodami trojkombinace kočárku při nákupu potřeb pro novorozence. Jestli čekáte miminko a zbývá vám již jen pár měsíců do porodu, kočárek a jeho variace jsou jednou z nejdůležitějších součástí výbavy vašeho budoucího potomka. Kočárek doporučujeme vybírat a pokud možno vyzkoušet opravdu v předstihu, abyste měli jistotu, že vás při jeho výběru nebude tlačit čas a neuděláte tak chybu. 

Proč jsou nejlepší kočárky – trojkombinace? 

Velkou výhodou nákupu trojkombinace kočárku je fakt, ze jedním nákupem získáte: 

  • kočárek s hlubokou korbou
  • sportovní kočárek
  • vajíčko do auta
  • univerzální konstrukci

A nejen to. Všechny tři zmiňované varianty mají jedno společné – skládací podvozek na kolečkách, který se velice pohodlně od korby nebo vajíčka oddělí a složí například do kufru auta.

Kritéria pro výběr kočárku? 

Kočárek bude váš život a život vašeho miminka provázet minimálně v  prvním roce a půl, než se naučí chodit. I ve druhém roce však bude kočárek potřeba. Například pro delší procházky. Při výběru kočárku je proto dobré přemýšlet, kam s ním budeme nejčastěji jezdit. To bude důležité pro výběr koleček. Vždyť se dnes nabízejí různé typy: nafukovací nebo gelová, gumová či pěnová. Každý typ koleček je vhodný do  trochu jiného terénu. V případě nafukovacích koleček buďte připraveni na možnost, že se může vyfouknout a kočárek pojede takzvaně “po ráfku”.  Platí pravidlo, že větší kolečka se hodí do terénu a menší kolečka pro jízdu městem nebo po kvalitní komunikaci. Pro terénní procházky vybírejte kočárek s dobrým odpružením, aby se miminko cítilo co nejvíc komfortně. Jak správně vybrat kočárek a nezbláznit se u toho? Rady naleznete například na internetu.

Správná velikost kočárku?

Nenechte se mýlit; ne všechny kočárky jsou zhruba stejně vysoké a velké. Jsou mezi nimi opravdu velké rozdíly. Proto doporučujeme vždy před nákupem kočárku zjistit, jak vysoký kočárek bude oběma rodičům vyhovovat. Obzvlášť, pokud je mezi maminkou a tatínkem větší výškový rozdíl. Rozhodující  tedy bude výška kočárku a možnost nastavení výšky madla – i ta má totiž více variant.

Doplňky a příslušenství

Existuje řada doplňků, které lze ke kočárku přikoupit. V tomto případě je nejlepší si předem ověřit, které z nich budou opravdu potřeb. Pro většinu maminek je u kočárku důležitý úložný prostor. Pod korbou se nachází prostor vhodný pro nákupy, do kterého je ale u některých kočárků docela obtížné se dostat. Doporučujeme si jej dopředu dobře prohlédnout. Na kočárku také oceňujeme tašku na hlavním madle. Sem se velice dobře ukládají náhradní pleny, oblečení, svačinka i hračky.

Kočárky v historii?

Dnešní kočárky se od těch prvních celkem liší. Pokud vás zajímá, jak vypadaly historické kočárky, můžete navštívit jejich sběratelku v Domoušicích na Lounsku.

Buďte včas připraveni k porodu

Mnoho nastávajících maminek je zvyklá věci a povinnosti tak trochu odkládat. A pak se chytají za hlavu, že na spoustu věcí není připravena. Dokonce i s porodem je to často stejné. Čas utíká rychleji, než očekáváme, a co se týče porodu, může nás zaskočit jeho předčasný příchod. 

Takže co vše je dobré mít připraveno minimálně dva měsíce dopředu na cestu miminka  z porodnice?

vajíčko na převoz miminka autem

  • vložku do vajíčka
  • kombinézu 
  • bavlněné oblečení 
  • pleny
  • čepičku
  • potřebné formuláře 

Nezapomeňte také upozornit tatínka, aby oslavy příchodu dítěte na svět moc nepřeháněl, potřebujete přece z porodnice bezpečný odvoz až domů!

Pokud vybíráte kočárek pro své budoucí miminko, máte toho jistě plnou hlavu. Napište nám do komentářů, která kritéria jsou nebo byla pro vás při výběru tohoto malého dopravního prostředku ta nejdůležitější.

Jana Lisá