Vytvoření webových stránek

   Vytvoření webových stránek není tak jednoduché jak se může na první pohled zdát. Internetové stránky jsou  v dnešní době pro podnikatele či firmy “must have”. Pokud nejste na internetu, jako byste neexistovali. Správně zhotovené stránky dokáží podpořit vaše podnikání stejně tak, jako jej špatně nastastavé dokáži během chvilky pohřbít.

   Proč je dobré mít internetové stránky

Hlavním důvodem je vaše reklama; chcete být vidět,  zaujmout na první pohled. Nebojte se šokovat, buďte jiní než konkurence. Kdo vyčnívá  ten prodává. Vaše “webovky” musí být obsahově i vizuálně zajímavé, jasné, stručné a věcné. Nikdy nevíte, kdy na vaše stránky zavítá potenciální zákazník. Na internetu můžete prezentovat svoje služby, zboží, články a současně můžete rovnou odkazovat na internetový prodej. Buďte originální, zaujměte a prodejte! 

   Nebojte se zviditelnit i na sociálních sítích, instagram, twitter a další, dokáží přilákat nové klienty a tedy zvednout tržby. A o to musí jít především.

   Jaké jsou možnosti utvoření reprezentativních stránek?

Způsobů jak vytvořit váš web je hned několik. Pokud jste trochu více zběhlí v práci s internetem a termíny jako webhosting, doména a jiné pro vás nejdou cizím slovem, zvládnete si zhotovit stránky sami. Ovšem pro potřeby podnikání pravděpodobně nebudou dostačující.

Další možností je porozhlédnout se po internetu a porovnat nabídky vzorových stránek, vybrat si hotovou šablonu, zaplatit, párkrát kliknout a je vystaráno. Internetové stránky jsou na světě. Čas od času aktualizujete nové informace, nahrajete nějaké fotky a je hotovo. Pokud budete do budoucna potřebovat nějaké úpravy, musíte hledat dál, případně si najmout společnost, která vám web oživí. Vždyť tak to dělají skoro všichni nebo ne? Avšak vy přece nejste všichni, nechcete mít stejný vzor jako konkurence, chcete vyčnívat, chcete něco, co vám pomůže dlouhodobě vydělávat. Profesionální personalizované internetové stránky, které vám přilákají nové zákazníky.  A právě pro vás jsou tu specialisté, kteří vám postaví web na míru vašemu podnikání a budou se o něj starat i do budoucna. 

   Jak vypadá tvorba webu v rukou specialistů

Prvním krokem pro vás bude zadání poptávky, tedy představy, co od stránek očekáváte. Společnost si vás kontaktuje je sama. Budou pátrat po detailech, seznamovat se s vaším produktem nebo typem podnikání, aby měli jasnou představu o vašem přání. Budete si připadat jako u výslechu.

Před tím, než dojde k vlastní tvorbě internetových stránek si firma připraví důkladnou analýzu trhu, tedy toho jaký je přesně váš produkt, jak pracuje konkurence nebo jak si stojí vaše odvětví ve vyhledávačích. Všechny tyto cenné informace pak využije při samotných návrzích vašich stránek. Veškeré návrhy a úpravy bude  s vámi konzultovat. Po celou dobu procesu realizace máte možnost nahlížet, připomínkovat a vždy byste měli mít konečné slovo při volbě výsledného návrhu. Specialisté vidí o krok dál, dopředu počítají s nárůstem klientů, připojení e-shopu, propagací na sociálních sítích. Poradí jak dále propagovat stránky tak, aby  byly opravdu efektivním přínosem.

   Kolik stojí web na míru a co všechno za své peníze získám?

Cena personifikovaných stránek se může často velmi lišit. Rozdíly určuje druh vašeho podnikání, složitost zadání i následný servis. Proto je dobré si předem zjistit, co za své peníze dostanete a poté se rozhodnout.Správně optimalizované stránky podle klíčových slov a efektivně propagované na internetu, se zobrazují v předních pozicích internetových vyhledávačů a tím lákají další klienty. Nedostanete jen skvěle postavené stránky, ale i podporu k jejich fungování. 

Navíc, počítače dnes již nejsou hlavním místem pro hledání informací, chytré mobily a tablety jsou primární platformou pro vyhledávání a nákup produktů. Proto váš web musí být nejen rychlý, ale i přátelský pro různé  druhy zařízení, musí se vyvíjet a reagovat na poptávku a nové platformy. 

   Jak poznám kvalitní společnost?

 Hodně firem dnes nabízí velmi kvalitní zhotovení stránek podle vašeho přání, předloží vám hotový produkt, tak abyste byli spojeni. Jak se tedy rozhodnout v přemíře nabídek? Jedním z ukazatelů je možnost prohlédnout si již realizované projekty a spokojenost jejich majitelů. Rozdíl mezi dobrou firmou a skvělou firmou je to, že vám nabídne něco navíc.  Skvělá firma se o své klienty dále stará, její práce nekončí odevzdáním projektu, tím teprve začíná.

Máte jiný názor? Podělte se o něj s námi.

Jana Lisá