Dětská postel z masivu – dobrá investice nejen do vašich ratolestí

Nábytek i dětská postel z masivu jsou synonymem pro eleganci a kvalitní zpracování. Z postele či stolu se tak může rázem stát umělecké dílo a nejen funkční záležitost. Masiv sám o sobě má ale i praktičtější výhody.

Dětská postel z masivu vypadá skvěle, není to však zdaleka vše co může nabídnout

 • Bez rizika

Dřevo je doslova zdravé. Pokud se rodina potýká s alergiemi, je přírodní materiál ideální volba. Kromě toho se nemusíte obávat ani uvolňování nežádoucích látek, jak je tomu například u dřevotřísky.

 • Dlouhověkost

Postýlka z kvalitního masivu bude možná jednou sloužit i vašim vnoučatům. Jisté je, že výborně obstojí v souboji s neposednými dětmi. Všechny komponenty, včetně spojů či šroubů, drží pevně a nerozkládají tlakem materiál uvnitř.

 • Bez starostí

Dřevotříska i plast se umí celkem jednoduše nenávratně poškodit či zašpinit. Ani v jednom případě není v moci běžné domácnosti následky zvrátit. Zvlášť dětský pokoj je pro nábytek náročné prostředí. Dřevo se dá ale snadno opravit vybroušením a následnou úpravou povrchu pomocí běžně dostupných prostředků.

Nechte fantazii dveře otevřené

Masiv je základní materiál, který se následně musí povrchově upravit. Vybraný způsob rozhoduje o vzhledu i odolnosti vůči vnějším vlivům:

 • Lakování
  • typické zpracování pro masiv zabraňuje vlhkosti a dodává luxusní vzhled, některé laky jsou odolné proti poškrábání. Lakuje se zdravotně nezávadnými laky.
 • Vosk, olej, nebo obojí
  • řeč je o tvrdovoskových olejích, jejichž složení je převážně z přírodních zdrojů a dokonale koresponduje se samotným dřevem, které ochraňuje v jeho nitru a jako bonus mu ponechá přírodní matný vzhled
 • Mořidlo nejen moří
  • ale také barví, či dodává vytoužený odstín, většinou však je nutné k dosažení dokonalosti ještě voskovat nebo lakovat

Není dřevo jako dřevo

Různé druhy stromů, které se používají k výrobě nábytku, mají odlišné vlastnosti. Největší rozdíl poznáte v tvrdosti, barvě a ceně, která se zpravidla odráží na základě dostupnosti a náročnosti na zpracování.

Mezi levné materiály patří jehličnaté stromy – borovice a smrk. Jejich dřevo najdeme v našich končinách a je měkké, což může ovlivnit trvanlivost nábytku. Zároveň je ale lehké a při stěhování postýlky tak nebudete potřebovat pomocníka.

Naopak listnaté stromy jako je bříza, buk nebo dub se řádí mezi luxusní zboží. Odpovídá tomu však nejen cena, ale i výdrž. Připlatíte si tak za váhu a tvrdost, budete ale odměnění nábytkem, do kterého neudělá vaše radost tak snadno rýhu.Zároveň hodnota takového nábytku příliš neklesá a při výběru originálního kousku přímo od řemeslníka z dílny může i stoupat.

Bohatá nabídka z velkých továren i malých dílen

Nabídka současného trhu je rozsáhlá co do tvarů, barev i konkrétních materiálů a jejich zpracování. Vybrat si můžete mezi praktickou postelí s odnímatelným zábradlím a nastavitelnou délkou, až po různé tvary podléhající dětské fantazii.

Nejčastěji se setkáme s konstrukcemi malých domečků, jež se dají pomocí přehozu či záclony proměnit v zámek nebo bunkr. Pocit osobního a jedinečného útočiště vám usnadní proces ukládání dětí k spánku.

Cena za dětské postele z masivu může být překvapivě příjemná i vysoká.Kvalitní postýlka z masivu se dá pořídit už za 1 000 Kč, což je srovnatelné s cestovní postýlkou z polyesteru a slitiny. Ani další materiály se pak nezdají být výhodnější koupí.Pokud si však chcete připlatit, čekají na vás interaktivní konstrukce podobné malému dvoupatrovému domku v hodnotě až desítek tisíc korun.

Nábytek do dětského pokoje musí plnit spoustu náročných kritérií. Od praktičnosti, nezničitelnosti až po kouzelný vzhled a zdravotní nezávadnost. Masiv je jednoznačně jediným materiálem, který dokáže všechny tyto požadavky splnit, a v žádném případě není cenově nedostupný.

Je pro vás materiál při výběru vhodné dětské postele důležitý? Jaká je podle vás postel snů pro každé dítě? Naše diskuze je otevřená vašim názorům!