Dětská postel z masivu – dobrá investice nejen do vašich ratolestí

Nábytek i dětská postel z masivu jsou synonymem pro eleganci a kvalitní zpracování. Z postele či stolu se tak může rázem stát umělecké dílo a nejen funkční záležitost. Masiv sám o sobě má ale i praktičtější výhody.

Dětská postel z masivu vypadá skvěle, není to však zdaleka vše co může nabídnout

 • Bez rizika

Dřevo je doslova zdravé. Pokud se rodina potýká s alergiemi, je přírodní materiál ideální volba. Kromě toho se nemusíte obávat ani uvolňování nežádoucích látek, jak je tomu například u dřevotřísky.

 • Dlouhověkost

Postýlka z kvalitního masivu bude možná jednou sloužit i vašim vnoučatům. Jisté je, že výborně obstojí v souboji s neposednými dětmi. Všechny komponenty, včetně spojů či šroubů, drží pevně a nerozkládají tlakem materiál uvnitř.

 • Bez starostí

Dřevotříska i plast se umí celkem jednoduše nenávratně poškodit či zašpinit. Ani v jednom případě není v moci běžné domácnosti následky zvrátit. Zvlášť dětský pokoj je pro nábytek náročné prostředí. Dřevo se dá ale snadno opravit vybroušením a následnou úpravou povrchu pomocí běžně dostupných prostředků.

Nechte fantazii dveře otevřené

Masiv je základní materiál, který se následně musí povrchově upravit. Vybraný způsob rozhoduje o vzhledu i odolnosti vůči vnějším vlivům:

 • Lakování
  • typické zpracování pro masiv zabraňuje vlhkosti a dodává luxusní vzhled, některé laky jsou odolné proti poškrábání. Lakuje se zdravotně nezávadnými laky.
 • Vosk, olej, nebo obojí
  • řeč je o tvrdovoskových olejích, jejichž složení je převážně z přírodních zdrojů a dokonale koresponduje se samotným dřevem, které ochraňuje v jeho nitru a jako bonus mu ponechá přírodní matný vzhled
 • Mořidlo nejen moří
  • ale také barví, či dodává vytoužený odstín, většinou však je nutné k dosažení dokonalosti ještě voskovat nebo lakovat

Není dřevo jako dřevo

Různé druhy stromů, které se používají k výrobě nábytku, mají odlišné vlastnosti. Největší rozdíl poznáte v tvrdosti, barvě a ceně, která se zpravidla odráží na základě dostupnosti a náročnosti na zpracování.

Mezi levné materiály patří jehličnaté stromy – borovice a smrk. Jejich dřevo najdeme v našich končinách a je měkké, což může ovlivnit trvanlivost nábytku. Zároveň je ale lehké a při stěhování postýlky tak nebudete potřebovat pomocníka.

Naopak listnaté stromy jako je bříza, buk nebo dub se řádí mezi luxusní zboží. Odpovídá tomu však nejen cena, ale i výdrž. Připlatíte si tak za váhu a tvrdost, budete ale odměnění nábytkem, do kterého neudělá vaše radost tak snadno rýhu.Zároveň hodnota takového nábytku příliš neklesá a při výběru originálního kousku přímo od řemeslníka z dílny může i stoupat.

Bohatá nabídka z velkých továren i malých dílen

Nabídka současného trhu je rozsáhlá co do tvarů, barev i konkrétních materiálů a jejich zpracování. Vybrat si můžete mezi praktickou postelí s odnímatelným zábradlím a nastavitelnou délkou, až po různé tvary podléhající dětské fantazii.

Nejčastěji se setkáme s konstrukcemi malých domečků, jež se dají pomocí přehozu či záclony proměnit v zámek nebo bunkr. Pocit osobního a jedinečného útočiště vám usnadní proces ukládání dětí k spánku.

Cena za dětské postele z masivu může být překvapivě příjemná i vysoká.Kvalitní postýlka z masivu se dá pořídit už za 1 000 Kč, což je srovnatelné s cestovní postýlkou z polyesteru a slitiny. Ani další materiály se pak nezdají být výhodnější koupí.Pokud si však chcete připlatit, čekají na vás interaktivní konstrukce podobné malému dvoupatrovému domku v hodnotě až desítek tisíc korun.

Nábytek do dětského pokoje musí plnit spoustu náročných kritérií. Od praktičnosti, nezničitelnosti až po kouzelný vzhled a zdravotní nezávadnost. Masiv je jednoznačně jediným materiálem, který dokáže všechny tyto požadavky splnit, a v žádném případě není cenově nedostupný.

Je pro vás materiál při výběru vhodné dětské postele důležitý? Jaká je podle vás postel snů pro každé dítě? Naše diskuze je otevřená vašim názorům!

Jana Lisá