Proč utrácet desetitisíce. I levné matrace se v mnohém rovnají těm dražším

Pořizujete si novou postel? I kompletní příslušenství? Matrace 80 x 200 levně, a přesto kvalitně dnes koupíte u každého ověřeného prodejce.

 

Jste-li zastánci pravidla čím dražší, tím kvalitnější, zamyslete se nad tím. Ne vždy tomu tak bývá. S ohledem na obrovský objem denně vyrobených kusů , spolu s nemalým počtem prodejců na trhu, se mohou ceny matrací dostat skutečně nízko, aniž by současně klesla úroveň kvality jejich provedení. Nezapomínejme ani na různé akce a výprodeje, kde matraci seženete za pakatel. je zbytečné utrácet vysoké čásky za matraci na jednolůžko. Ukážeme, že to jde i jinak.

 

Kupte matraci 80 x 200 levně. Vyšší cena ještě neznamená záruku vyšší kvality

Vysoká cena v lidech často budí vysoká očekávání, a to především co do kvality a výdrže produktu. Ono není divu, jelikož jde o naprosto přirozený jev. Od dětství bylo mnohým z nás “vtloukáno” do hlavy že pokud si připlatíme, budeme s úrovní kvality nadmíru spokojeni, a ještě nás výrobek přežije. Ano, někdy můžeme mít to štěstí, a a skutečně to platí. Stává se, že nám drahá matrace poslouží i 20 let. Nicméně, říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo, a právě v tomto případě to dost možná platí dvojnásob.

 

V materiálu ani složení moc rozdíl není. Cenu nastavuje značka

Reklama, reklama, a zase reklama. Ta zkrátka vládne světem, a to i tam, kde by to mnozí nečekali. Přestože i menší, lokální značky se v dnešní době pomalu dostávají na povrch, ty velké stále zastávají první místo. Známé značky, jejichž plakáty a billboardy vidíváme na každém kroku, se zapsaly hluboko do povědomí společnosti. Vlastně ani není možné se tomu divit. Větší značky mají možnost značně hýbat s cenami, i několikrát měsíčně dávat zboží do akcí, a celkově tak nějak vyhovět svým zákazníkům – a to s čímkoliv. Nenechte se ovšem zmást. I méně známé značky nabízí sortiment náležité kvality, a ještě dokáží uzpůsobit cenu zboží vašim finančním možnostem. Jen je třeba hledat.

 

Matrace z kokosu nebo PUR pěny? Vše je možné

Stejně jako dražší, tak i ty cenově výhodnější matrace se vyrábějí v různých materiálových kombinacích, od pěnových až třeba po taštičkové matrace. Levná matrace neznamená, že dostanete pouze pěnový kvádr obalený potahem. Představme si několik nejčastějších materiálů, které najdeme i v levných matracích:

  • PUR (polyuretanová) pěna
  • HR (studená) pěna
  • Profilová pěna
  • Kokosové vlákno
  • Výtažek z aloe vera

 

Hledejte rozměr 80 x 200 x 20. Komfort garantuje 20 cm na výšku

Pokud již máme doma kostru postele a sháníme jen matraci, s rozměrem nemáme problém. Šířka i délka matrace nám nám krásně zapadnou do postele. Co ale s výškou? To už je věc názoru. Podceňovat by se ale určitě neměla, protože je stejně důležitá, jako ostatní parametry. Zatímco jsou nejčastěji k dostání matrace s výškou od 10 do nějakých 30 cm, pro dospělého člověka se doporučuje od 20 cm nahoru. Pro dítě stačí klidně nižší, jelikož neváží tolik kilogramů. Příliš nízká matrace způsobuje nedostatečnou oporu páteře a tudíž i nepohodlné spaní, čemuž je radno se vyhnout.

 

Kupujte chytře. Hledejte na síti a můžete objevit až 50% slevy

Pokud se rozhodnete investovat do nové matrace, porozhlédněte se na síti po specializovaných e-shopech. Ty disponují opravdu širokou škálou produktů – od matrací, přes postele, až po ložní povlečení a jiné postelové příslušenství. Každou chvíli mají nějaké zajímavé akce či výprodeje, kdy ceny klesnou až na polovinu. A rozhodně zapojte také srovnávače zboží. kupříkladu www.jakco.cz

Jana Lisá