Umělé prsa – poznáte je od těch pravých?

Jaro je v plném proudu, lýtka se zapalují a ženy pomalu odkládají zimní oblečení. Znamená to jediné, dámy budou odhaleny a muži zase mohou pozorovat ženské křivky! Dekolty budou na odiv a jako vždy se bude na co dívat! Mít umělé prsa už dnes není nic neobvyklého. Poznáte je ale od těch přírodních?

 

Umělé prsa, rty, nos nebo zadeček… co dnes frčí nejvíce?

Statistiky mluví jasně… V žebříčku oblíbenosti mezi plastickými operacemi stále vítězí změna velikosti poprsí. Zvětšování prsou následuje liposukce ̶ odsátí tuků z problematických partií na těle. Trojici nejoblíbenějších úprav vzhledu na klinikách estetické medicíny doplňuje změna tvaru a velikosti nosu.

 

Zaměřeno na operace

První silikonové poprsí spatřilo světlo světa ve Spojených státech amerických v roce 1962 a jejich slavnou majitelkou se stala tehdy 29letá šestinásobná maminka Timmie Jean Lindseyová. Operovali ji dva plastičtí chirurgové Frank Gerow a Thomas Cronine. Jako průkopnice a nositelka úplně prvního silikonového implantátu ji před její operací předcházela psí slečna Esmeralda, které byla na několik týdnů voperována malá verze silikonového implantátu na zkoušku. Test se povedl a nic tak nebránilo v cestě implantovat silikony následně i člověku.

V České republice se první plastická operace prsou odehrála v roce 1964. Tato operace nebyla původně jen pro samotnou změnu vzhledu poprsí, nýbrž jako estetické řešení po odebrání prsou následkem rakovinného nádoru. Výplň nebyla silikonová, ale byla vyrobena z hydrofilního gelu geniálním vědcem Otto Wichterlem (mj. autor kontaktních čoček). Tento materiál však neměl tolik výhod jako silikony, od jeho využití se tedy později ustoupilo.

 

Pravé nebo raději umělé?

Každý máme jiný vkus, jak se říká, 100 lidí, 100 chutí. A platí to také ohledně ženské krásy. Někomu se plastiky líbí, někomu ne… Možná byste se ale divili, kolik upravených žen ve svém okolí máte, a nevíte o tom… Přinášíme pár tipů, podle kterých lze umělé prsa lépe odhalit:

  • dámy se zvětšeným dekoltem nepotřebují a často také nenosí podprsenku
  • dokonalý dekolt, naprostá souměrnost obou prsou
  • jemný protitlak při doteku
  • umělá prsa může prozradit i pozice blízko u sebe
  • bývají výš než přírodní prsa
  • tolik neposkakují při běhu

 

Prsa, prsa… a zase prsa…

Jsou často předmětem diskuze mužů. Svoji roli si samozřejmě udržují i v intimním a sexuálním životě. Hrají nejkrásnější roli při krmení těch nejmenších dětí… A bohužel také plní přední příčky statistiky v počtu onemocnění rakovinou. Pro odlehčení od těchto témat přinášíme deset zajímavostí o prsou, o kterých jste možná nevěděli.

Hvězdy v zajetí svých operací

Téměř každá hollywoodská hvězda má za sebou nějakou chirurgickou úpravu zevnějšku. Prsa samozřejmě vládnou všem operacím… Milovníkům krásných žen a hereček přinášíme aktuální článek o plastických úpravách těch nejslavnějších a zároveň i nejkrásnějších. Většinou lze šikovnosti estetických chirurgů opravdu tleskat, no posuďte sami…

A co vy? Poznáte přírodní prsa od těch silikonových? Nebo naopak? Máte svoji favoritku mezi silikonovými hvězdami? Věnovali byste svojí ženě silikony jako dárek? Pochlubte se nám s vašimi tajnými plány!

Jana Lisá