Tetování vlasů je bezpečný a efektivní zákrok. Prospěje vašemu vzhledu, povzbudí vaše sebevědomí

V posledních letech se tetování vlasů, jinak také známé pod označením trichopigmentace, stalo jednou z nejvíce diskutovaných inovací ve světě estetické medicíny. Tato moderní a spolehlivá metoda nabízí řešení mužům i ženám dosud marně bojujícím s řídnutím vlasů nebo dokonce s úplnou plešatostí. Chcete se o zákroku dozvědět víc, abyste se mohli lépe rozhodnout, zda trichopigmentaci podstoupit? Nejdůležitější informace vám nabídnou následující řádky.

Tetování vlasů vytváří dokonalou iluzi

Tetování vlasů je sofistikovaný proces, při kterém je pomocí jemných jehel do pokožky hlavy aplikován speciální pigment. Tento kosmetický zákrok je sice v jistém ohledu podobný tradičnímu tetování, ale liší se v použité technice i v materiálech. Cílem procedury není nic jiného, než vytvoření co nejdokonalejší iluze hustých vlasů pomocí teček speciálního pigmentu. Tento pigment skvěle napodobuje vzhled pravých vlasových folikul. Zákrok samozřejmě vyžaduje značnou dovednost a preciznost, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji. Faktem je, že zkušený odborník dokáže hotové zázraky. Iluze vlasů může být takřka bezchybná.

Kdy se trichopigmentace vyplatí?

Tetování vlasů je vhodné pro široké spektrum lidí. Podstoupit ho může každý, kdo čelí různým stupňům vypadávání vlasů, od mírného řídnutí až po výraznou plešatost. Je to výborná volba pro osoby, které si přejí získat zpět svůj mladistvý vzhled a cítit se lépe a sebevědoměji. Tento zákrok může být také vhodný pro osoby, které trpí alopecií nebo se zotavují po chirurgickém zákroku, který na jejich hlavě zanechal nějakou stopu. A je samozřejmě rozumnou volbou rovněž pro někoho, kdo má na hlavě jizvu třeba po úraze, a chce  ji vizuálně zakrýt.

Kdo lépe vypadá, obvykle se i lépe cítí

Tetování vlasů nabízí okamžitý a zpravidla i vizuálně dokonalý efekt. Zlepšení vzhledu, které je viditelné hned po zákroku, má samozřejmě příznivý vliv na psychiku. Člověk, který díky “novým vlasům” lépe vypadá, se pochopitelně také lépe cítí. Často sebevědomím doslova překypuje. A to zejména tehdy, pokud kvůli řídkým vlasům trpěl skutečnými psychickými obtížemi. Díky trichopigmentaci lze také odbourat sociální úzkost a zlepšit kvalitu sociálních interakcí, což je samozřejmě velice důležité. Každý, kdo se kvůli vypadávání vlasů někdy cítil ve společnosti ostatních poněkud přehlížený či dokonce izolovaný, jistě tuší, o čem je řeč. Lépe vypadat se zkrátka vyplatí. 

Uvažujete o zákroku? Poradíme vám, co je důležité!

Zkoušíte pro svoje vlasy dělat všechno možné, ale není vám přáno? Nevěště hlavu. Třeba vám pomůže trichopigmentace. Musíte ale vědět, jak na to!

Klíčem k úspěchu při tetování vlasů je nalezení skutečného odborníka. Schopný specialista je obvykle zárukou toho, že budete s výsledkem zákroku spokojeni. Hledání takového odborníka vyžaduje jistou zkušenost. Nemáte ji? Nevadí. Poradíme vám, co je důležité.

Při výběru odborníka je klíčové upřednostnit někoho s rozsáhlými zkušenostmi a pozitivními referencemi od předchozích klientů. Důležitým krokem je také procházení portfolií potenciálních kandidátů, abyste si ověřili jejich zkušenosti s případy podobnými vašemu. Dále je podstatné zvážit recenze od lidí, kteří již s daným odborníkem spolupracovali – taková hodnocení vám mohou nabídnout reálnou představu o tom, co vás asi tak čeká. A konečně, během konzultace s vybraným specialistou neváhejte klást jakékoliv dotazy týkající se všeho, od použitých metod a materiálů až po očekávané výsledky.

Souhrn všeho, co může být důležité:

  • Vybírejte specialisty s dostatečnými zkušenostmi a dobrými referencemi.
  • Prozkoumejte jejich portfolia a zjistěte, zda mají zkušenosti také s případy podobnými vašemu.
  • Zvažte hodnocení od předchozích klientů – může to být poměrně cenný zdroj informací.
  • Při konzultaci, která je nedílnou součástí zákroku, se nebojte klást různé otázky – ptejte se na cokoliv, co vás ohledně tetování zajímá!
  • Nezapomeňte se přeptat také na cenu! 

Co vás čeká?

Vypadávání vlasů může mít řadu příčin, ale ani jejich odhalení vám někdy nemusí pomoci. Pokud se rozhodnete situaci řešit tetováním, měli byste se na zákrok pečlivě připravit. Podrobné informace se dozvíte v salonu krásy, který si pro zákrok vyberete. A co vás čeká? Může se stát, že budete nuceni vyhnout se určitým lékům nebo také alkoholu. Nějaké instrukce nepochybně obdržíte. Zákrok samotný není nijak bolestivý a už vůbec ne nebezpečný. Obejde se bez anestezie. Trvat však může v závislosti na rozsahu “ošetřované” plochy i několik hodin. Tak nebuďte překvapeni!

Po zákroku je důležité dodržovat pokyny týkající se správné péče, aby hojení, které však nemá nijak dramatický průběh, bylo co nejkratší. Jde samozřejmě také o to, aby výsledek co nejdéle vydržel. Budete zřejmě nuceni na čas se vyhýbat slunci a neobejdete se nejspíš i bez zklidňující a vyživující kosmetiky – nějakých krémů atd. 

Jak přistupovat k potenciálním rizikům?

Stejně jako u jakéhokoliv jiného kosmetického zákroku, také u tetování vlasů existují určitá rizika. Jak jsme už ale řekli, procedura je obecně považována za bezpečnou, takže přehnané obavy určitě nejsou namístě. A co se tedy může v krajním případě stát?

Potenciální rizika zákroku:

  • Infekce – sice není zcela vyloučena, ale pokud si zvolíte solidní kliniku či salon krásy, kde dbají na hygienické standardy, rozhodně vám nic nehrozí.
  • Alergická reakce – se samozřejmě občas objevit může. Abyste toto riziko minimalizovali, proberte svůj zdravotní stav s odborníkem. Samozřejmě ještě před zákrokem. Nějaké testy na alergie určitě nebudou na škodu.

Výsledky vydrží nejméně 2 roky

Efekt vytetovaných vlasů může přetrvat několik let, podobně jako u permanentního make-upu. Minimálně pak půjde o dva roky, častěji však o roky tři. Potom začne mikropigment nejspíš blednout. Buď se s tím smíříte nebo podstoupíte jeho obnovu. Doba trvání efektu závisí na kvalitě použitého inkoustu a také na péči po samotném zákroku. Pro udržení optimálního vzhledu může být zkrátka časem potřeba nějaká ta retuše, aby se pigment zcela nevstřebal. 

Nové vlasy – nové sebevědomí

Tetování vlasů přináší nejen estetickou proměnu člověka, ale zpravidla také změnu v jeho psychice. Změnu, která pozitivně ovlivňuje život. Nové vlasy, byť jde pouze o jejich imitaci, přinášejí nové sebevědomí. Naprostá většina lidí, kteří už mají zákrok za sebou, by vám to jistě potvrdila.

Jana Lisá