Klinika plastické chirurgie v Praze z pohledu pacienta. V čem se liší oddělení plastiky v nemocnici od samostatné kliniky

Pracoviště estetické medicíny může mít podobu oddělení nebo kliniky plastické chirurgie. Praha v tomto ohledu dává pacientům na výběr z obou možností. V tomto článku se dočtete, jakým způsobem jednotlivá zařízení fungují a v čem tkví jejich výhody a nevýhody. Dozvíte se také, proč právě v Praze vznikají nové kliniky a co sem táhne klienty z celé ČR. Pokud přemýšlíte, kde podstoupit zákrok, možná zde najdete informace, které vám pomohou se rozhodnout.

 

Klinika plastické chirurgie jako soukromé zařízení

První možností, kde podstoupit estetický zákrok, je privátní klinika plastické chirurgie. Nutno říci, že těchto klinik se v České republice, zejména pak v Praze, nachází čím dál tím více.Nedivme se. Lékařské fakulty každoročně produkují množství nových mediků, kteří se rozhodují, jakým směrem zaměřit svou kariéru. Práce plastického chirurga na soukromé klinice patří k velmi prestižním a nadstandardně ohodnoceným zaměstnáním, ačkoliv je to u těch nejlepších lékařů často na úkor osobního života.

 

Výhody a úskalí privátních klinik

Soukromý sektor stejně jako ten veřejný sebou nese řadu výhod, ale také některé nevýhody. Co se týče klinik estetické medicíny, každá z nich nabízí jiné podmínky. Než se objednáte na konzultaci, je proto vždy potřeba zjistit si, co vše zákrok v takovém zařízení obnáší, to znamená, kolik vás to bude stát, kdy se operace dočkáte, jco všechno obnáší předoperační vyšetření, a podobně. Zde je malé srovnání výhod a nevýhod služeb soukromé kliniky:

Výhody

  • Komfortní péče o pacienty
  • Špičkoví chirurgové
  • Moderní vybavení a nejnovější technologie

 

Nevýhody

  • Dražší zákroky
  • Delší čekací doba

 

Oddělení plastiky v rámci nemocnic

V některých nemocnicích se můžete setkat s oddělením plastické chirurgie. Ne každá však tímto pracovištěm disponuje. Nevýhodou těchto pracovišť je méně osobní přístup k pacientovi a někdy také starší vybavení a ne pro každého příjemné nemocniční prostředí.

Samostatnou kapitolou jsou pak zejména fakultní nemocnice, které vždy spolupracují s některou z lékařských fakult a poskytují tak zázemí pro praktickou výuku studentů medicíny i pro samotný výzkum a vývoj. V rámci oddělení plastické chirurgie při fakultní nemocnici se tak může snadno stát, že se u vašeho zákroku objeví jeden nebo více mladých mediků, kteří jsou zde na praxi.

 

Pestrý výběr odborných pracovišť v hlavním městě

Jak již bylo naznačeno, v Praze se nachází nejvyšší koncentrace soukromých zařízení zabývající se plastickými operacemi v České republice. Díky velké konkurenci zde najdete široký výběr nabízených služeb a ty nejlepší lékaře v oboru. Navíc se kliniky v rámci konkurenčního boje snaží přilákat potenciální klienty na atraktivní ceny a nabízí ve většině případů také zajímavé možnosti financování zákroku pro ty, kteří nemají k dispozici dostatek finančních prostředků. Praha zkrátka je a zřejmě dlouho bude známá jako centrum plastické chirurgie v ČR.

 

Tolik, alespoň stručně k dělení pracovišť estetické medicíny. Pokud jste došli až sem, získali jste přehled o tom, jaká existují zařízení nabízející služby plastické chirurgie. Dozvěděli jste se, jaké jsou klady a zápory soukromých klinik, a že můžete tento druh zákroku podstoupit i ve vybraných nemocnicích. Teď už máte všechny potřebné informace k tomu, abyste se rozhodli, kam se objednat.

A jaké stanovisko k jednotlivým pracovištím plastické chirurgie zaujímáte vy? Dali byste přednost soukromé klinice, kde se budete mít jako v bavlnce, nebo byste raději ušetřili nějakou tu korunu a absolvovali zákrok v nemocnici? Potěšíte nás, když se s námi o své myšlenky podělíte v komentářích.

Jana Lisá