Oddálení ejakulace: výdrž už nemusíte obětovat na úkor uspokojivého a vášnivého sexu

Léčivé preparáty, s jejichž pomocí lze oddálení ejakulace dosáhnout, představují fenomén posledních zhruba 15 let. Na jaké bázi tyto medikamenty fungují? Jaké techniky odlišné od farmaceutik muži alternativně používali a mnohdy stále praktikují?

 

Oddálení ejakulace není jen problémem mladých a nezkušených

Překotná ejakulace je tradičně spojována s nedostatkem intimních zkušeností, ve skutečnosti ale zdaleka nepostihuje pouze začátečníky. Dle výzkumů až 20 % sexuálně aktivních mužů se s tímto problémem potýká, přičemž jen zlomek se ho rozhodne řešit s lékařem.

 

Rychlé vyvrcholení jako genetický program

V přírodě platí pravidlo, že silnější a rychlejší přežije. A to se nedotýká pouze lovu či útěku, ale i pohlavního styku. Co možná nejrychlejší sex máme zakódován v naší genetické výbavě, jakkoliv se nám tento archetyp v dnešní době „nehodí“. Příliš brzké vyvrcholení, zpravidla do jedné minuty, je považováno za sexuální dysfunkci a mnohdy se stává zdrojem napětí mezi partnery a flustrace. Jak tedy tento vrozený vzorec chování přelstít?

 

Nejrozšířenější rady na prodloužení soulože

Před uvedením léčiv na oddálení ejakulace na trh muži využívali nejrůznějších triků, aby okamžik svého vyvrcholení alespoň částečně dostali pod kontrolu. Některé z těchto praktik ve svém jádru nejsou špatné a své uplatnění by našly i dnes. Zádrhel ale spočívá v tom, že jejich provádění mnohdy není zcela pohodlné, nefungují stoprocentně a rozhodně nepřispívají k plynulosti sexuálnímu styku.

 

Dýchací cvičení

Naučte se a procvičujte relaxovaný dlouhý nádech a výdech. Uvolní tělo a odvede koncentraci od samotného aktu.

 

Použití zesílených kondomů a lubrikantů

Snížené tření znamená menší stimulaci penisu.

 

Stop-start technika

Metoda přerušovaného sexu vyžaduje velmi dobrou znalost vlastního těla, ale také velkou trpělivost partnerky.

 

Stlačení špičky / kořene penisu

Vyvrcholení můžete oddálit stisknutím žaludu nebo kořene penisu na dobu zhruba 20 sekund. Odhadnout správný okamžik je i v tomto případě klíčové.

 

Kegelovy cviky

Ovládání a posílení svalů pánevního dna chce svůj čas. Pokud se to ale naučíte, vědomou kontrakcí svalu v pravý moment skutečně lze ejakulaci oddálit, nemluvě o dalších zdravotních benefitech.

 

Přesměrování pozornosti

Doporučení zdaleka nejjednodušší – myslet na něco jiného. Ale ruku na srdce, opravdu tohle chcete?

 

Řešte problém s předčasnou ejakulací pohodlně pomocí moderních léčiv

Podobných výše uvedených metod existuje ještě několik, žádné z nich ale nepřináší řešení příliš krátkého sexu tak účinné, spolehlivé a hlavně komfortní jako léky na bázi Dapoxetinu. Tato aktivní látka patří do skupiny specifických inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu. Zjednodušeně řečeno, ovlivňuje hladinu serotoninu v těle a mírně utlumuje nervový systém. Zpomalí přenos nervových vzruchů, čímž ve svém důsledku dokáže zpozdit i samotnou ejakulaci. Navíc ho tělo dokáže rychle odbourat, proto nemusíte mít obavy, že by vás jeho používání vyřadilo z běžného každodenní režimu.

 

V současnosti tyto medikamenty s různou koncentrací účinné látky lze zakoupit i v online obchodech, volně bez lékařského předpisu. Na výběr máte také z léků, jenž obsahují Dapoxetin v kombinaci se Sildenafilem, který si zároveň poradí s erektilní dysfunkcí.

 

Pár doporučení na závěr

  • Uvolněte se. Křečovitost vám v této situaci rozhodně nepomůže.
  • Nestresujte se. Zapomeňte na všední starosti či pracovní povinnosti.
  • Buďte k partnerce/partnerovi otevření. Vzájemná komunikace, byť nepříjemná, může vést k překonání frustrace či psychických bloků.
  • Pozitivní mindset. Neorientujte svou pozornost na případné nezdary.

Máte s léky či triky na oddalování orgasmu zkušenosti? Podělte se s námi o ně!

Jana Lisá